Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

“Oplagt”: Bendtner gætter på Christian Eriksens nye klub

Af Christina Frederiksen
Foto: Heute.at
Foto: Heute.at

Der bliver spekuleret meget:

Hvis Christian Eriksen ikke skal spille i OB, hvor skal han så spille?

Han har selv for nylig sagt, at han føler, at han er færdig med Premier League, men hvis det står til den tidligere landsholds- og Arsenal-stjerne Nicklas Bendtner, er det lige nøjagtigt der, man finder hans nye klub.

Det skriver TV 2 Sporten.

Danske Thomas Frank er netop blevet præsenteret som ny træner i Tottenham Hotspur F.C. Han kommer til klubben efter flere år i Brendtford F.C., og Nicklas Bendter mener, at Frank og Eriksen vil være et perfekt match i den traditionsrige klub.

“Jeg føler jo, at det er en oplagt mulighed for ham at komme tilbage dertil, selvom jeg godt ved, han har udtalt, at han ikke vil Premier League,” siger han og tilføjer:

“Han kunne gøre Tottenham bedre, og det ville være et godt gensyn. I Brentford lykkedes han også under Thomas, men jeg er sikker på, at han finder en god klub og finder det, der er godt for ham og hans familie.”

Christian Eriksen spillede i Tottenham fra 2013-2020.

Del artikel


 


 


 


 


Udvalgte artikler

Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.