Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Blod i sneen: Knivstikkeri i Odense

Af Christina Frederiksen
Arkivfoto: Presse-fotos.dk
Arkivfoto: Presse-fotos.dk

Lørdag aften er der sket et knivstikkeri i Odense.

Det skriver TV 2 Fyn.

Tv-stationen fortæller, at politiet er massivt til stede i Birkeparken i Vollsmose, hvor knivstikkeriet er sket.

“En person er ramt af knivstik, og er kørt til hospitalet. Meldingen herfra er, at han er udenfor livsfare,” siger vagtchef hos Fyns Politi Milan Holck Nielsen til tv-stationen.

Her fremgår det også, at der på parkeringspladsen, hvor knivstikkeriet fandt sted, er blodspor i sneen.

TV 2 Fyn fortæller også, at offeret er en ung mand.

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.