Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Eksklusiv forpremiere: Mød stjernerne fra Jagtsæson 2 i Odense

Af Emil Kjær Jørgensen
PR-foto
PR-foto

I 2019 gik komedien Jagtsæson sin sejrsgang i de danske biografer.

Nu er det endelig blevet tid til en efterfølger, og det fejres med manér her i Odense.

Du kan nemlig komme med til eksklusiv forpremiere på Jagtsæon 2 på lørdag den 9. marts klokken 13.40 i Nordisk Film Biografer City Syd.

Men det er ikke alt.

For der er fint besøg i biografen denne særlige dag.

Mød stjernerne fra filmen

Til forpremieren kan du møde ingen ringere end de tre stjerneskuespillere fra filmen i form af Mille Dinesen, Stephania Potalivo og Lærke Winther.

De tre sjove kvinder vil introducere filmen for publikum – og mon ikke de har en sjov anekdote eller to som de vil dele eksklusivt med salen.

I Jagtsæson 2 kan du glæde dig til et gensyn med trioen Eva, Marlene og Bella, og denne gang får bryllupsklokkerne frit spil, da Bella skal giftes.

En polterabend skal arrangeres, men da Eva får mulighed for at score sig et nyt job ved samme lejlighed, bliver det en noget anderledes polterabend.

Du kan finde billetinfo her.

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.