Kæmpe nyhed: Stor All You Can Eat-restaurant åbner i Odense

Odenseanerne elsker god mad!
Og snart bliver der mulighed for at spise endnu mere af det, når den asiatiske all-you-can-eat-restaurant Lyokoi slår dørene op i den fynske hovedstad.
I otte år har indbyggerne i Randers kunnet nyde godt af restaurantens lækkerier, og derfor har manden bag, Xufu Fu, fået mod på at åbne Lyokoi i Odense også.
“Konceptet er All You Can Eat, og vi er især kendte for vores sushi.
Men man vil også finde en masse andre asiatiske retter, både varme og kolde, på vores menukort,” siger han.
I Randers er det både familier og firmaer, der har taget Lyokoi til sig. I Grønnegade 9 vil der også være masser af plads til både store og små selskaber.
Prisen bliver heller ikke til at tage fejl af:
Mandag til torsdag spiser man frokost på Lyokoi til 178 kroner.
Fredag til søndag koster en all-you-can-eat-frokost 198 kroner.
Spiser du på Lyokoi om aftenen koster den 238 kroner mandag til torsdag.
Fredag til søndag koster det all-you-can-eat kun 258 kroner.
Børn under fem år spiser altid gratis på Lyokoi, mens børn i alderen 5-11 år spiser til halv pris.
Har man allerede spist på Lyokoi i Randers, eller har man været inde og lure på menukortet, så kan man altså forvente den helt samme oplevelse i Odense.
Lyokoi regner med at åbne i marts.