Klar til 10-års jubilæum: Her er holdet til Odense Sommerrevy 2026

Odense Sommerrevy 2025 var en overordentlig stor fest – både for publikum, skuespillere og bestemt også for anmelderne.
Nu er de allerede klar med holdet til næste års revy, hvor der samtidig er 10-års jubilæum.
Nye navne og erfarne kræfter på holdet
Det bliver en god blanding af nye og erfarne kræfter i teltet på Engen.
Både Lars Arvad, Vicki Berlin og Thomas Mørk træder op på scenen for 10. gang og har dermed alle tre været med helt fra revyens spæde begyndelse, da de første teltpæle blev slået i for 10 år siden.
De får selskab af skuespillerne Troels Malling, Charlotte Guldberg og Rasmus Krogsgaard – sidstnævnte er samtidig instruktør for næste års sommerrevy.
Musikken bliver styret af kapelmester Thomas Pakula.
Billetsalget er startet med et brag
Og selvom der stadig er næsten et år til, at teltet slår dørene op og næste års revy går i gang, er der allerede solgt mange billetter.
Lars Arvad – der foruden at skabe grin og smil fra scenen også er direktør for Odense Sommerrevy – fortæller til MigogOdense, at der allerede nu er solgt 25 % flere billetter sammenlignet med samme tidspunkt sidste år.
Og det er måske ikke så mærkeligt. Odense Sommerrevy 2025 var nemlig en stor succes og høstede stor ros fra anmelderne.
Især også fra MigogOdense.
Læs også: Vild revanche: Odense Sommerrevy er tilbage i topform Early Bird-salget er igang
Det er heller ikke et sekund for tidligt at sikre sig de gode pladser til næste års jubilæumsrevy.
Lige nu – og frem til den 31. august – kan du nemlig spare hele 20 % på billetterne til Odense Sommerrevy 2026.