Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Danske Spil efterlyser vinderen: Vanvittig gevinst med kupon købt i Odense

En heldig dansker vandt fredag aften en andenpræmie på 6.433.146 kr. i Eurojackpot.

Gevinsten blev vundet på en kupon købt i Føtex i Odense SØ, og Danske Spil opfordrer alle til at tjekke deres kuponer.

Hvad ville du gøre, hvis du pludselig havde næsten 6,5 millioner kroner på din konto?

Det spørgsmål kan en meget heldig dansker fra Odense gå og stille sig selv i dag.

Fredag aften var vedkommende nemlig så heldig at vinde en andenpræmie i Eurojackpot takket være fem rigtige vindertal og et enkelt stjernetal.

Købt i Rosengårdcentret

Kuponen er købt i:

Føtex i Rosengårdscentret, som ligger på Ørbækvej 75 i Odense SØ.

Danske Spil har ikke talt med vinderen, som endnu ikke har meldt sig, så der skal lyde en stor opfordring til alle om, at man tjekker sin kupon en ekstra gang.

Den kan være rigtigt mange penge værd.

”Vi deler gevinster ud hver eneste uge, men alligevel kan vi godt mærke det helt nede i maven, når gevinsten bliver en tand større end normalt.

Det er de dage, hvor det er ekstra sjovt at gå på arbejde. Vinder man et større beløb hos os, bliver man tilbudt særlig rådgivning, så vi sikrer, at man får en god start på livet som mangemillionær,” siger Malene Mølgaard, adm. direktør i Danske Lotteri Spil, som står bag Eurojackpot.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.