Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Mand fundet død i Odense-forstad: Nu melder politiet ud

Af Christina Frederiksen
Illustrationsfoto: Presse-fotos.dk
Illustrationsfoto: Presse-fotos.dk

En mand blev i eftermiddag fundet død ved en sportshal i Odense.

Det drejer sig om en 58-årig mand, der blev fundet ved FKS Hallen i Dyrup.

Fyns Politi meddeler her til aften, at de har identificeret manden, og at de pårørende er underrettet.

Derudover er der ikke noget, der tyder på, at der er sket noget kriminelt i forbindelse med dødsfaldet.

Det skriver TV 2 Fyn.

Tidligere sagde kommunikationsrådgiver ved Fyns Politi Mads Boel til tv-kanalen:

“Det er korrekt, at vi har været til stede derude og har fundet en dødfunden.

Vi har været rimeligt talstærkt til stede. På nuværende tidspunkt er der ikke noget, der tyder på, at der ligger en kriminel handling bag.”

 

Del artikel


 


 


 


 


Udvalgte artikler

Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.