Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Naboer slog alarm: Alma er fundet

Efter flere dages intens eftersøgning er butiks-hunden Alma blevet fundet.

Det skriver tøjbutikken Pinoc i et opslag på Facebook:

“Alma er fundet!! Her er et billede af Alma der er på vej hjem.

Vi blev i dag ringet op af Svendborgs politi, at de havde fundet Alma. Som mange af jer måske har læst, så vi på overvågning en mand tage Alma i en vogn og kører afsted. Mandens naboer og folk på hans Gade har i løbet af i dag ringet til Svendborgs politi og sagt at ham manden er kommet hjem med en hund, de synes ligende meget den hund de har set været forsvundet på de sociale medier! Vi kan slet ikke få armene ned over hvor glade vi er.

1000 tak for jer!!! Jeres delinger. Jeres bekymring! Jeres støtte og alt det i har gjort!! Det ville ALDRIG være sket uden JER! Vi kan slet ikke sige nok tak. Vi er dybt berørte over hvor mange søde fantastisk mennesker der har hjulpet!

Vi vil give kage hver dag i næste uge i butikken og give 10% til alle, som tak. Af hjertet bare tak,” skriver Pinoc i opslaget.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.