Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Bare wow: Robotkonge sætter luksusvilla til salg

f34c5459-d20a-455c-bf16-a20a1488bc9c-1024x683
Foto: Boliga

En ny villa er trådt ind på boligmarkedet i Odense.

Det er den odenseanske iværksætter og robotinvestor Thomas Visti, der har sat sin imponerende villa til salg for 8.745.000 kroner.

Det skriver Boliga.

Den eksklusive villa er beliggende i det eftertragtede Hunderup-kvarter.

Boligen byder på 196 kvadratmeter, der strækker sig over tre etager og ligger på en 600 kvadratmeter stor grund.

Rigmanden købte villaen tilbage i 2015 for 3.600.000 kroner. Nu står han til en boliggevinst på 5.145.000 kroner.

Ifølge Boliga er denne type bolig i gennemsnit udbudt til salg i 119 dage i området.

Se boligen her.

Thomas Visti er kendt fra DR’s ultrapopulære program “Løvens Hule”, hvor han i 2023 deltog som gæsteinvestor.

Han er tidligere medejer af de to robotvirksomheder Universal Robots og Mobile Industrial Robots.

I dag driver han Visti Unlimited, som i øjeblikket består af 34 virksomheder.

Del artikel

Korte videoer

 


 


 


 


Udvalgte artikler

Top 3 i dag




 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.