Nyhedsbrev

Artikler med:

Nyeste artikler

Så er det slut: Kæde lukker sin butik i Odense

Noa-Noa-Vestergade-1024x768

Der har længe været et “Til Leje” skilt i vinduet.

Og nu melder kæden bag Noa Noa-butikken i Vestergade ud.

Nordic Fashion Brands, der bl.a. ejer Noa Noa, har valgt at lukke butikken i Odense – sammen med fem af kædens butikker på resten af Danmark.

Det skriver Detailwatch.

Da det gik bedst for Noa Noa havde kæden 80 butikker rundt om i verden, men det er altså ved at være længe siden.

I de senere år har Nordic Fashion Brands har store økonomiske underskud, der er blevet lappet med forskellige kapitalindsprøjtninger.

Det er planen, at Nordic Fashion Brands vil lave multibrand-butikker i nogle af de lejemål, hvor Noa Noa altså lukker nu.

Hvordan planerne for butikken i Odense konkret tager sig ud, vides endnu ikke.

Del artikel


Korte videoer

Top 3 i dag




 


 


 


 


Udvalgte artikler

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Tilladelse til politiske reklamer

For at støtte den demokratiske samtale, vil vi gerne spørge om din tilladelse til at vise dig politiske reklamer på denne hjemmeside.

Du vil altid kunne se, hvem der er afsender af reklamen, og hvorfor du ser den. Vi anvender aldrig følsomme oplysninger som din politiske overbevisning til at målrette reklamer.

På alle reklamer kan du finde kampagne id, som du kan bruge til at finde al info på om kampagnen på https://politiskreklame.dk/

Dit samtykke er frivilligt, og du kan til enhver tid trække det tilbage.